غذای تکمیلی

غذای تکمیلی

روز اولی که نوزاد شما شروع به غذای تکمیلی می کند ، نقطه عطفی در بزرگ شدن اوست! اینجا نکاتی در رابطه با زمان شروع غذادهی و احتیاجات شما برای شروع این تجربه در اختیارتان قرار می دهیم.

زمانی که نوزاد شما خردسال است ، تغذیه او بسیار شاده و صرفا با شیر تامین می شود. اما گاهی بین 4 تا 6 ماهگی ، علائمی برای شروع غذادهی در او پدیدار می شود.

غذادهی تجربه ای بسیار جالب برای هردوی شماست ، اما به کمی صبر احتیاج دارد! نوزاد شما باید یاد بگیرد تا چگونه غذا را با قاشق بگیرد و قورت دهد. این ها مهارت های یادگرفتنی هستند ، که احتیاج به کمی تمرین دارند.

در این دوره هم تغذیه اصلی کودک شما با شیر تامین می شود ، بنابراین نگران نباشید اگر مصرف غذای او بسیار کم است.

مزه های ساده و بافت نرم و روان غذا برای شروع عالیست ، توجه داشته باشید که هدف اصلی تجربه مزه های مختلف است نه حجم غذای مصرفی.

نشانه های زمان شروع غذای تکمیلی

نشانه های زمان شروع غذای تکمیلی

بین 4 تا 6 ماهگی کودک شما آماده برای تجربه غذای جامد است، برای دانستن زمان دقیق به نکات زیر توجه کنید : ...
چگونه غذای تکمیلی را شروع کنید

چگونه غذای تکمیلی را شروع کنید

آیا نوزاد شما برای شروع آماده است ؟ تبریک می گوییم ! زمان کثیف کاری است !!! ...
معرفی بافت ها و طعم های متنوع

معرفی بافت ها و طعم های متنوع

از اينجا به بعد ، کليد اصلی تنوع است ! ‌‌پس طعم های مختلف را به او معرفی کنید. به قسمت ماه عسل غذای تکمیلی نوزاد خوش آمدید ، ماه هایی که نوزاد شما آماده پذیرش طعم های و بافت های گوناگون غذاست. این زمان بهترین موقع برای معرفی ...
5بار در روز
غذای تکمیلی نوزادان نابالغ

غذای تکمیلی نوزادان نابالغ

اگر نوزاد شما کمی زودتر از تاریخ تعین شده به دنیا آمده است ، شما باید غذای تکمیلی را کمی زودتر شروع کنید . زمانی که نوزاد شما کمی جلوتر از برنامه به دنیا آمدنش است ، توصیه استاندارد شروع غذای تکمیلی بین 5 ماهگی تا 8 ماهگی ست. ...
آلرژی و غذای تکمیلی